Prezent dla nieznajomego

Kiedy stoimy przed wyborem prezentu dla osoby, którą znamy bardzo dobrze i która odgrywa ważną rolę w naszym życiu, często mamy problem, mimo tego, że znamy jej gusta, pasje, ulubione kolory czy zapachy, wiemy, co uwielbia robić w wolnym czasie, jakiej muzyki słucha, jakie filmy ogląda najchętniej, co ją wzrusza. Szukamy wtedy czegoś, co sprawi jej przyjemność i da ogromną porcję radości wynikającą z właściwego odczytania potrzeb i upodobań. Zwykle zajmuje nam to sporo czasu i do końca nie jesteśmy pewni, jaka będzie jej reakcja. Zdecydowanie trudniej jest jednak wtedy, kiedy szukamy prezentu dla kogoś, kogo właściwie nie znamy. Nieważne, czy jest to osoba, która niedawno pojawiła się w naszym życiu i jeszcze nie dostaliśmy wystarczająco dużej porcji czasu na to, aby poznać jej gusta, czy też ktoś, z kim łączą nas na przykład tylko służbowe relacje. Mamy problem.

Jaki prezent będzie najlepszy?

Jeśli nie mamy możliwości wystarczająco dobrego poznania gustu i upodobań osoby, dla której szukamy prezentu, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór czegoś uniwersalnego, standardowego. Książki czy płyty zdecydowanie wchodzą w krąg prezentów standardowych, ale okazuje się, że nie zawsze się sprawdzą. Wynika to z tego, że każdy z nas na spersonalizowane gusta czytelnicze i muzyczne i nawet, jeśli wybierzemy coś, co w danym momencie jest bestselerem, możemy minąć się z gustem obdarowanej osoby. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór czekolady, którą przecież wszyscy uwielbiamy.

Bombonierki, kosze upominkowe czy pralinki to prawie zawsze dobry pomysł na prezent. Nawet, jeśli okaże się, że osoba, dla której wybraliśmy tego typu podarek jest cukrzykiem albo jest na morderczej diecie odchudzającej, nie ma praktycznie szans na to, że będzie miała ona nam to za złe. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów czekolad zamkniętych w różnych formach, najważniejsze przy wyborze tej odpowiedniej jest to, aby była ona ładnie i estetycznie zapakowana. Jeśli szukamy czegoś ekskluzywnego, możemy pokusić się o wybór kosza upominkowego czy czekoladek belgijskich, jeśli jednak szukamy czegoś, co w znacznie mniejszym stopniu szarpnie za nasz portfel, dobrym wyborem może okazać się nawet najzwyklejsza bombonierka.

 

Zobacz również