Produkty, które skutecznie przyśpieszą Twój metabolizm! część druga

Zapewne jesteś ciekawy, które składniki mają pozytywny wpływ na przyspieszenie metabolizmu. W tej grupie możemy wymienić produkty takie jak imbir, zielona herbata, komosa ryżowa czy owoce leśne. W rzeczywistości istnieje więcej produktów spożywczych, które pomagają w szybszym spalaniu kalorii. Przedstawiamy poniżej krótki artykuł, który omawia te składniki i ich korzystny wpływ na przyspieszenie metabolizmu. Zachęcamy do lektury!


Zielona herbata – idealna do przyśpieszania metabolizmu!

Zacznijmy od tego, że jeżeli chodzi o zrzucanie zbędnych kilogramów i spalanie tłuszczu, zielona herbata już na starcie wygrywa z czarną herbatą i kawą, gdyż zdecydowanie bardziej pobudza nasz metabolizm. Zawarta w zielonej herbacie kofeina to także dodatkowy zastrzyk energii i silny antyoksydant zwalczający tłuszcz poprzez pobudzanie układu współczulnego, natomiast polifenole równoważą negatywne skutki spadku poziomu metabolizm spoczynkowego, co zazwyczaj sprzyja tyciu. Mało tego, okazuje się, że zielona herbata działa także jak prebiotyk – pomaga odbudować sprzyjającą spalaniu tłuszczu florę bakteryjną jelit. Dodatkowo zawarte w niej katechiny wspomagają Twój układ trawienny, neutralizując poziom hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu. Generalnie staraj się wypijać od dwóch do trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie.

Pieprz Cayenne – koniecznie go wypróbuj!

Trzeba przyznać, że kapsaicyna, zawarta także w kilku innych innych ostrych przyprawach, potrafi rozbudzić Twój metabolizm i dzięki temu przyspieszyć spalanie tłuszczu. Musisz wiedzieć o tym, że dzieje się tak po części, dlatego że kapsaicyna pobudza Twój układ współczulny, który uwalnia hormony nazywane katecholaminami (adrenalinę i noradrenalinę) do układu krwionośnego. Zazwyczaj ten proces wzmaga zjawisko termogenezy, czyli wytwarzania przez organizm ciepła, przez co tłuszcz szybciej się utlenia. Generalnie rzecz ujmując oznacza to, że tłuszcz staje się paliwem dla Twojego metabolizmu! Dlatego też w nie więcej niż 20 minut po zjedzeniu dawki pieprzu cayenne zaczyna się więc jego spalanie. Zasada jest taka: trzymaj się z dala od suplementów zawierających kapsaicynę – po prostu dodawaj pieprz do ulubionych potraw.

Magiczne działania awokado!

Generalnie rzecz ujmując awokado to jeden z niewielu produktów spożywczych, który zawiera w sobie zarówno dużo zdrowych tłuszczów, sporą dawkę białka i niespotykanie dużą ilość błonnika – od 11 do 17 gramów na 1 owoc. Przede wszystkim jednak olej z awokado jest pełen nasyconych kwasów tłuszczowych, wśród których znajdziemy zwalczający uczucie głodu omega-9. W związku z tym dieta bogata w nasycone kwasy tłuszczowe pomaga także walczyć z tłuszczem w okolicach brzucha. Musisz więc wiedzieć o tym, że pół małego awokado dziennie może pomóc zwalczyć uczucie głodu nawet do 5 godzin po zjedzeniu posiłku.

Imbir – na rozgrzanie i na przemianę materii!

Trzeba przyznać, że imbir to lek na całe zło. Okazuje się, że spożywanie tej uniwersalnej przyprawy wspomaga pracę układu pokarmowego, zmniejsza uczucie głodu i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dlatego warto go stosować także jako domowe lekarstwo na dolegliwości, takie jak: zaparcia, niestrawność, wzdęcia nudności i bóle brzucha.

 

Zobacz również