Prezent na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe dni, w których mamy szansę okazać miłość i szacunek tym starszym członkom naszej rodziny, którzy niejednokrotnie odcisnęli głęboki ślad na naszych życiach i mieli swój udział w naszym wychowaniu. Babcie gotowały dla nas pyszne dania i dawały słodkości w tajemnicy przed rodzicami, dziadkowie rozpieszczali i dawali cenne wskazówki dotyczące życia. Będąc dziećmi uwielbialiśmy spędzać z nimi czas, siadać na ich kolanach, słuchać opowiadanych przez nich bajek, albo historii, które miały miejsce jeszcze zanim pojawiliśmy się na świecie. Kiedy nastają te szczególne i świąteczne dni, warto przypomnieć sobie o ogromie miłości, którą dostaliśmy i dostajemy i poszukać sposobu, aby powiedzieć dziękuję.

Pomysł na prezent

Wszyscy, bez wyjątków, uwielbiamy słodycze. Reguła ta sprawdza się zarówno w przypadku tych młodszych, jak i starszych. Przebywając w domu dziadków niejednokrotnie zajadaliśmy się przysznościami, które oni dla nas przygotowywali. Być może więc dobrym sposobem na podziękowanie i okazanie miłości i szacunku będzie wręczenie babci i dziadkowi słodkich upominków. Kosze podarunkowe są takim typem prezentu, który na pewno wpadnie w serce naszych kochanych babć i dziadków. Można je skomponować indywidualnie, wybierając na przykład ulubione smaki czekolady obdarowywanych osób. Dodatkowym plusem jest to, że czekolada może przybrać wymyślone przez nas formy i kształty, które w jak najlepszym stopniu oddadzą charakter osoby, dla której szykujemy owy prezent.

Słodkie upominki mogą być wzbogacone o kawę, czy herbatę, a także alkohol. Możemy do nich włączyć własnoręcznie przygotowane nalewki, które z pewnością ucieszą każdego dziadka. Obok tego dobrym rozwiązaniem jest dodanie do zamieszczonych w nim słodkości drobnych, ozdobnych lub praktycznych elementów. W przypadku prezentu dla babci, możemy wkomponować w taki kosz na przykład formy do wypiekania babeczek, drobne narzędzia kuchenne. Myśląc o prezencie dla dziadka, możemy pokusić się o to, aby dorzucić tam przyrządy do majsterkowania, koloroweskarpetki, czy cokolwiek, co wpadnie w gust ukochanej osoby. Taki prezent na pewno ucieszonych dziadków, a dodatkowo sprawi ogromną przyjemność ich podniebieniom.

 

 

Zobacz również