Czekoladki belgijskie

Czekolady z Belgii uznawane są za najlepsze czekolady na świecie. Każdy, kto kiedykolwiek był w Brukseli, miał okazję poczuć woń gorącej czekolady unoszącą się na ulicach, obok tego pięknie udekorowane witryny sklepowe, które kuszą każdego, kto obok nich przechodzi. Belgia jest prawdziwym królestwem czekolady. Najbardziej popularne są tu pralinki, których początki sięgają 1857 roku. Wtedy to pan Neuhaus, prowadzący jedną z aptek w stolicy kraju, poczuł się zmęczony ciągłym narzekaniem klientów na to, że leki mają obrzydliwie gorzki smak. Chciał, aby były lepsze, dlatego też oblewał tabletki czekoladą.

Zaowocowało to tym, że od tamtego momentu wielu innych ludzi zaczęło się głowić nad tym, co jeszcze można oblać czekoladą, aby miało to pyszny i unikalny smak, właśnie tak powstały pralinki. Produkcja tego rodzaju słodkości jest prawdziwą sztuką, która ma swoją tajemnicę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Belgia posiada w swojej strukturze nawet specjalne trzyletnie szkoły, po których ukończeniu otrzymuje się tytuł Mistrza Czekolady. O niepowtarzalnym smaku belgijskiej czekolady decyduje wybór ziaren kakaowca, które następnie mielone są do minimalnych rozmiarów i poddawane specjalnej obróbce w najbardziej nowoczesnych maszynach. To w tym kraju znajdziemy pralinki z imbirem, solą morską, pieprzem, kminkiem, czy też koperkiem, które z pewnością zadziwią swoim smakiem i sprawią frajdę prawdziwym smakoszom.

Prezenty z czekolady belgijskiej

Prezenty z czekolady znakomicie sprawdzają się w całym szeregu różnych okazji, gdyż każda z nich jest dobra, aby wręczyć komuś pyszny i słodki prezent, którym można ucieszyć podniebienie. W Polsce wiele firm oferuje swoim klientom pyszne belgijskie czekolady, które mają wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Dla kobiet idealne mogą okazać się czekoladowe perły, które zapakowane zostaną w gustowne i eleganckie bombonierki. Panów z pewnością ucieszą czekoladki z płynnym, alkoholowym likierem. Zakochani na pewno pokochają pralinki w kształcie serca, które swoim smakiem i wyglądem niemal krzyczą kocham cię. Jednak to dzieci z czekolady ucieszą się najbardziej.

 

Zobacz również